RDS Furiaci

Grupa taneczna z Olsztyna ćwicząca pod kierunkiem Rafała Milcewicza. W obecnym składzie trenuje od roku, natomiast staż taneczny poszczególnych jej członków sięga kilku lat wstecz. Co niezwykle istotne, wszyscy są ze sobą bardzo blisko również poza salą treningową. To właśnie dzięki tej więzi Furiaci potrafią pracować ze sobą w świetnej atmosferze, a treningi grupy są zawsze wulkanem pozytywnej energii.

Do ostatnich osiągnięć ekipy należą: dwa 1. m. na turnieju Carnival Dance Attack w Białymstoku (2013), 3. m. na turnieju Wirująca Strefa w Łomży (2012), 1. i 3. m. na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych w Elblągu (2012), nagroda Grand Prix I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Styl i Luz w Lidzbarku Warmińskim (2012), 1. m. na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Freestyle w Bydgoszczy (2011) oraz 2. m. na turnieju tańca Warmia Power w Stawigudzie (2011). Na wspomnianych turniejach Furiaci nagradzani byli nie tylko jako cała formacja, ale również jako tancerze solowi, zajmując liczne miejsca na podium. Grupa dostrzeżona i doceniona została również przez jury programu Got To Dance, od którego otrzymała cztery zielone gwiazdki.

Pierwotnie nazwa grupy brzmiała 'Furious’, co w ang. oznacza 'wściekły’, i określała upór oraz determinację w dążeniu do sukcesu, jakimi odznaczali się dawni członkowie grupy. Ponieważ jednak skład ekipy nieco się zmienił, zmienił się również jej charakter. Grupa w dzisiejszym składzie wie, że obok spartańskiego treningu (koniecznego w dalszym samodoskonaleniu) w tańcu przede wszystkim chodzi o zabawę, wyrażanie swojej radość, jaką przynosi, i dzielenie się nią z innymi. Członkowie naszej ekipy to ludzie młodzi, szaleni, przepełnieni pasją, targani niezliczonymi emocjami i namiętnościami, ale przede wszystkim ludzie szczęśliwi i afirmujący życie – to WARIACI! I stąd przekształcenie starej nazwy FURIOUS w nową – FURIACI – swoisty krok w przód przy jednoczesnym zaznaczeniu, że „wiemy, skąd pochodzimy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *